Menu Zákaznická sekce

Tiskové zprávy 1 min

ComSource se stal partnerem Aliance pro telemedicínu a digitalizaci zdravotnictví


Digitalizace veřejné správy v České republice akceleruje a je dlouhodobě důležitým tématem. Aby zdravotnictví nezůstávalo pozadu, vznikla v roce 2021 Aliance pro telemedicínu a digitalizaci zdravotnictví a sociálních služeb (ATDZ).

Jelikož s digitalizací jakéhokoliv segmentu jde ruku v ruce také kybernetické zabezpečení a promyšlená síťová infrastruktura, bylo pro společnost ComSource, která se v oblasti kybernetické bezpečnosti a networkingu pohybuje od roku 2010, partnerství s touto nezávislou platformou sdružující klíčové stakeholdery v oblasti telemedicíny a digitalizace zdravotnictví a sociálních služeb logickým krokem.

 „Jsem velice rád, že můžeme podpořit rozvoj takto důležité oblasti. A tím přispět ke zlepšení dostupnosti zdravotní péče všem pacientům a umožnit jim bezpečný přístup k nejnovějším informacím v oblasti léčby,“ říká Pavel Borusík, ze společnosti ComSource.

ATDZ prosazuje digitalizaci napříč všemi segmenty zdravotnictví a sociálních služeb. Ve zdravotnictví usiluje zejména o rozvoj telemedicíny, v sociálních službách pak o možnosti digitální komunikace, využití technologií pro zvýšení bezpečnosti klientů, nebo například robotizaci péče. „Věříme, že se ATDZ bude – mimo jiné také díky úzké spolupráci se státními orgány – nadále dařit zkvalitňovat služby v oblasti telemedicíny, úspěšně rozvíjet edukační činnost a dlouhodobě přispívat ke zlepšování zdravotnických služeb u nás,“ dodává Pavel Borusík ze společnosti ComSource.


Načítám...