28. 5. 2021
Tomáš Sekera
Uncategorized @cs

Umělá inteligence a strojové učení nejsou pro Juniper jen buzz-words

O umělé inteligenci se hodně mluví. Juniper sítě řízené umělou inteligencí již dodává. Cloudové služby Juniper Mist využívající síly umělé inteligence a microservices posunou provoz vaší podnikové sítě k inteligentní „samořídící síti“. Ohromnou výhodou je úplné řízení a pokrytí podnikových potřeb od bezdrátového připojení až po softwarově orientovanou síť SD-WAN.

Mezi nejnovější přírůstky pro Juniper Enterprise řešení založených na umělé inteligenci patří:

Session Smart SD-WAN

WAN Assurance a Marvis VNA (Virtual Network Assistant) pro Session Smart SD-WAN.

Přijímání telemetrických dat z routerů Session Smart Routers do enginu Mist AI vám umožňuje nastavovat, monitorovat a vynucovat úrovně služeb v celé síti WAN, proaktivně odhalovat anomálie a získávat lepší přehled o podmínkách sítě WAN pro zajištění optimální user experience koncového uživatele.

Kromě toho může Marvis VNA (řízený přes Mist AI) řešit problémy prostředí Session Smart SD-WAN a přijímat proaktivní opatření k nápravě problémů. Přidáním AIOps k tomu co dokáže řešení Session Smart SD-WAN nabízí Juniper nejunikátnější produkt SD-WAN na trhu, který se zaměřuje na to hlavní – uživatele.

Mist řešení pro campus – flexibilní topologie pro úplné pokrytí podnikových potřeb.

Firewally nové generace řady SRX řízené umělou inteligencí

Prostřednictvím Mist WAN Assurance můžete řídit a konfigurovat SRX produkty od SRX300 po SRX380. Další budou přidávány. Díky zero touch provisioning (ZTP) Juniper maximálně zjednodušuje nasazení těchto zařízení. Navíc můžete provádět jednodušší konfigurace pobočkových routerů a zabezpečeného připojení prostřednictvím stejné platformy, což zefektivňuje provoz a snižuje náklady.

Nové switche EX4400

Nový EX4400 je aktuálně nejlepším access switchem na trhu připravený pro éru umělé inteligence a optimalizovaný pro cloud. EX4400 je vybaven několika výraznými funkcemi, jako je:

  • mikrosegmentace založená na standardech pomocí skupinových politik (GBP),
  • EVPN-VXLAN (Ethernet VPN – Virtual Extensible LAN)  na přístupové vrstvě (L2/L3),
  • flow-based telemetrie,
  • MACsec s šifrováním AES-256
  • a další.

Díky Wired Assurance a Marvis VNA lze zařízení EX4400 snadno spravovat a odstraňovat obtížně vyhledatelné problémy typu „jehly v kupce sena“, jako například špatně nakonfigurované sítě VLAN, špatné kabely, apod.

Níže najdete odkazy s dalšími informacemi. Ale daleko více se dozvíte, když nám napíšete, nebo zavoláte. Rádi Vás uslyšíme.

https://newsroom.juniper.net/news/news-details/2021/Juniper-Networks-Combines-Mist-AI-with-Session-Smart-SD-WAN-and-SRX-Secure-Branch-Gateway-for-Optimal-User-Experiences-from-Client-to-Cloud/default.aspx

https://blogs.juniper.net/en-us/enterprise-cloud-and-transformation/the-ai-driven-enterprise-expands-driven-by-mist-ai-of-course

Sdílejte tento článek na sociálních sítích

Kam dál