11. 12. 2018
Tomáš Sekera
Uncategorized @cs

Společnost ComSource se stala členem prestižního projektu FENIX

ComSource s.r.o. zhodnocuje své vlastní zkušenosti v oblasti zabezpečení ICT, připojením do unikátního projektu FENIX. ComSource tím sdílí své know-how a technické zdroje pro zajištění dostupnosti významných internetových služeb během DDoS útoku. Členstvím v této organizaci ComSource potvrzuje své silné postavení mezi ostatními hráči na trhu a nadále určuje trendy v síťové bezpečnosti.

Projekt FENIX

ComSource se 26. 10. 2018 stal členem projektu FENIX, který vznikl na půdě českého peeringového uzlu, sdružení NIX.CZ, v roce 2013 jako reakce na intenzivní DDoS útoky, kterým čelila významná česká média, banky nebo operátoři. Smyslem projektu je umožnit v případě DDoS útoku dostupnost internetových služeb v rámci subjektů zapojených do této aktivity.

Projekt FENIX řídí sami jeho členové. Ti jsou nezávislí na sdružení NIX.CZ a mají naprostou autonomii v tom, jak se rozhodují. Projekt je určen společnostem, které poskytují připojení významným službám a potřebují zabezpečit jejich provoz i v těch nejkritičtějších situacích.

Náročné požadavky na členy

ComSource splnil náročné podmínky pro vstup mj. svým dohledovým střediskem a vlastním CSIRT týmem. Dohledové středisko funguje nepřetržitě 24/7 a je připraveno kdykoliv reagovat. CSIRT tým pomáhá řešit bezpečnostní hrozby na úrovni krajů a státu. Z technických požadavků je nutné provozovat plně redundantní, přípojky do nejméně dvou uzlů NIX.CZ tak, aby v případě výpadku všech přípojek do jednoho uzlu NIX.CZ byly ostatní schopny převzít a přenést bez přetížení veškerý běžný datový provoz.

Tyto a další požadavky jsou nutné k podpoření smyslu projektu FENIX – umožnit spojení poslední šance („last resort“) v případě, že se infrastruktura člena projektu FENIX stane cílem útoku.

Zdroj a další informace o projektu Fenix: https://fe.nix.cz/

Sdílejte tento článek na sociálních sítích

Kam dál