Flowmon

Monitorování a bezpečnost sítí

Nástroj Flowmon řeší bezpečnost sítí a monitoruje jejich provoz. Sbírá a analyzuje informace o používaných portech, protokolech a celkovém toku dat.

Získejte přehled o tom, kdo, co a v jakém čase dělá ve vaší síti. Ať se jedná o jakoukoliv síť, Flowmon sondy vždy poskytují přesný a detailní monitoring síťového provozu na bázi datových toků (NetFlow/IPFIX). A to až na rychlosti 100 Gb/s! Budete tak moci efektivněji spravovat a chránit svoji síťovou infrastrukturu.

Získané informace využijete k vyladění stávajícího síťového řešení a k auditu sítě, ještě před tím než koupíte nová zařízení.

sít

MÁTE ZÁJEM O NEZÁVAZNOU KONZULTACI?

S čím vám Flowmon pomůže?

Analýza chování a anomálií sítě

Flowmon automaticky rozpozná anomální chování sítě a potenciální hrozby a upozorní vás na ně. Včasná detekce útoku umožňuje v reálném čase pozvednout celkovou bezpečnost organizace.

Ochrana před DDoS útoky

Síťovým a bezpečnostním administrátorům poskytuje možnost rychlého odhalení útoku a nástroje pro jejich okamžité zastavení. Zabrání ochromení vaší síťové infrastruktury a finančním ztrátám.

Zaznamenání datového provozu

Úplný záznam provozu datové sítě a paketová analýza. Pro tyto případy, kdy ani informace o datových tocích (NetFlow) pro vyřešení síťových problémů nestačí, je určeno řešení Flowmon Traffic Recorder.

Řízení výkonnosti aplikací

Aktivní řešení pro monitorování výkonnosti aplikací. Předpřipravené nástroje a sady reportů poskytují okamžitý vhled do chování aplikací. Umožní snadno rozlišovat mezi problémy na úrovni sítě/aplikace/DB.

Splnění Data Retention

Nástroj  pro uchování IP provozních a lokalizačních údajů. Spolehlivé řešení pro provozovatele veřejné komunikační sítě. Umožní vám splnit nároky zákona
č. 357/2012 Sb., tzv. Data Retention.

Sledování zákaznického provozu

Flowmon umožňuje monitorovat datový tok u vašich konečných zákazníků. Díky tomu zajistíte náležitou úroveň kvality služeb (Quality of Service) a získáte podklady pro pravidelná vyúčtování.

Jak Flowmon funguje?

Flowmon sondy jsou základním nástrojem pro moderní monitoring síťového provozu. Jedná se o vysoce výkonná zařízení poskytující administrátorům statistiky o síťové komunikaci ve formě IP toku (NetFlow v5/v9, IPFIX). V každodenní praxi administrátorů mají statistiky o síťovém provozu řadu využití. Jsou základem rychlého řešení síťových problémů, podkladem pro kapacitní plánování, kontrolu peeringových a SLA dohod i odhalení bezpečnostních rizik.

Pro další analýzu a uložení jsou statistiky o datových tocích exportovány na Flowmon kolektor, případne jinou NetFlow/IPFIX kompatibilní aplikaci. Funkce Flowmon sondy umožňují vypořádat se až s 95% všech provozních problému ve vaší síti.

Flowmon kolektory

Flowmon kolektory představují výkonné nástroje určené pro sběr, monitorování, analýzu a bezpečné uchovávání síťových statistik. Řešení Flowmon je komplexním nástrojem pro efektivní správu středních a velkých sítí, díky kterému budete mít pod kontrolou doslova každý paket.

Díky kolektorům budete mít vždy k dispozici přesné statistiky o tom, co se děje ve vaší síti. Jistě také oceníte možnost zobrazit si monitorovaná data nejen v současnosti, ale také z jakéhokoliv období v historii sítě. S kolektory od Flowmon Networks si můžete optimalizovat vaši síťovou infrastrukturu přesně na míru svým požadavkům a potřebám.

Jsou k dispozici jako hardwarová nebo virtuální zařízení. Základní verze se dodává jako kompaktní 1U řešení se softwarovou podporou RAID5 a úložnou kapacitou vhodnou pro sítě s nižším počtem zdrojů dat či krátkou historií pro uchovávání síťových statistik. Pro střední a velké sítě jsou určeny modely s velkým diskovým prostorem a s hardwarovým RAID5 či RAID6.

Virtuální Flowmon kolektory přináší stejné funkce jako hardwarové modely. K dispozici jsou pro prostředí VMware nebo Hyper-V.

 

 

 

Vaše informace zůstanou v bezpečí

O bezpečí patentů, důvěrných smluv a dalších citlivých informací se nestrachujte. Při analýze Flowmon zkoumá původ a cíl procházejících dat, použitý komunikační protokol či objem procházejících informací – nikoliv jejich obsah. Získané údaje slouží ke generování podrobných statistik a zefektivnění síťového provozu.

DDoS detekce a mitigace

FlowMon DDoS Defender je určeno poskytovatelům internetových služeb, provozovatelům datových center a podnikových sítí. Efektivní detekce volumetrických útoků je důležitým prvkem zabezpečení vaší síťové infrastruktury. Díky unikátní architektuře a integrovatelným prvkům je nasazení možné během několika minut. Pokud potřebujete rychle, spolehlivě a bezpečně ochránit vaše servery, kritická data a aplikace před kybernetickými útoky, nemohli byste si vybrat lépe. Řešení lze použít samostatně nebo v kombinaci s dalšími specializovanými prvky pro eliminaci DDoS útoků.

Spolupráce s námi se vám vyplatí, protože...

Poskytujeme 24 / 7 technickou podporu.
V češtině i angličtině

Pomáháme desítkám českých i mezinárodních firem

Naši technici se v oboru pohybují mnoho let a mají bohatou praxi

Potřebujete řešení Flowon nejdříve vyzkoušet? Žádný problém. Zapojíme jej do vaší sítě, nastavíme a předvedeme v ostrém provozu. Ozvěte se nám a zjistěte, jaké výhody vám Flowmon poskytne.

MÁTE ZÁJEM O NEZÁVAZNOU KONZULTACI?

Reference

Kam dál?

team

Síťové příslušenství

Union-6

Network
management

worldwide

Software defined
networking