15. 8. 2019
Tomáš Sekera
Uncategorized @cs

Juniper Networks je leaderem v oblasti datových center, ukázal nejnovější Gartner Magic Quadrant

Juniper Networks, významný dodavatel zabezpečených sítích s podporou umělé inteligence, oznámil, že jej analytická společnost Gartner ve svém nejnovějším Magic Quadrantu vytvořeným pro oblast Data Center Networking označila jako leadera. Celá zpráva je k dispozici zde.

„V současnosti nastávají v tomto odvětví významné změny a zaměření firmy Juniper pomáhá našim korporátním zákazníkům lépe se orientovat v přechodu na vícecloudové prostředí a dál,“ říká Manoj Leelanivas, produktový ředitel společnosti Juniper Networks.

„Aby nás Gartner znovu uznal jako leadera v oblasti datových center, znamená pro nás dále posílit to, co už dnes od našich zákazníků a partnerů slyšíme – že Juniper je nejlepší volbou pro podniky, které chtějí zjednodušit fungování ve vícecloudovém prostředí. Naše vize společně s naším závazkem dodávat technicky jednoduchá řešení je základem naší práce i tím, co nás odlišuje od konkurence,“ dodává Leelanivas.

Už v dubnu tohoto roku Juniper získal uznání zákazníků, když byl v rámci průzkumu Gartner Peer Insights 2019 týkajícího se oblasti datových center a/nebo softwarových řešení označený jako nejlepší prodejce. Na základě skutečné zpětné vazby z 250 hodnocení získala firma Juniper průměrné hodnocení 4,7 z 5 možných.

Děláme věci, kterých jsme nebyli schopni, než jsme uzavřeli partnerství s Juniperem. Centralizovali jsme správu celé naší sítě, jež se rozprostírá ve více lokalitách, a také jsme snížili režijní náklady díky konzistentnímu síťovému operačnímu systému, příkazům pro správu i správním uživatelským rozhraním,“ vysvětluje Dustin Brandt, ředitel IT provozovatele America’s Test Kitchen.

O firmě Juniper

Řešení firmy Juniper, která se vyvíjejí se zaměřením na firemní zákazníky, zjednodušují provoz v heterogenních prostředích se zaměřením na orchestraci infrastruktury, automatizaci, programovatelnost, snadnou správu, viditelnost a analytiku.

Rozsah portfolia Juniperu zahrnuje Contrail Enterprise Multicloud, což je speciální orchestrační platforma vhodná pro vícecloudová prostředí, dále ucelenou řadu přepínačů pro podniková datová centra, směrovače či bezpečnostní řešení.

Firma Juniper převzetím prvků umělé inteligence od společnosti Mist Systems také potvrdila svůj závazek nabízet IT řešení řízené umělou inteligencí napříč celým podnikem – od datového centra až po bezdrátový přístup.

Podle předběžných výsledku Juniper dosáhl ve druhém čtvrtletí letošního roku čistého příjmu 1,1 miliardy dolarů, což je mezičtvrtletně o desetinu více.

Originální článek naleznete na: https://newsroom.juniper.net/press-releases/juniper-networks-named-leader-data-center-networking-gartner

Sdílejte tento článek na sociálních sítích

Kam dál