12. 8. 2020
Tomáš Sekera
Uncategorized @cs

Coronavirus není jediný virus, který se během epidemie šíří!

Počet DDoS útoků, ransomware a škodlivých virů v roce 2020 nabývá rekordních hodnot. Příčina je prostá. Útočníci chytře využili situace kolem COVID-19, tj. obrovského nárůstu lidí pracujících z domova a z mobilních zařízení, a nastaly jim přímo hackerské žně.

Začátkem srpna výrobce antivirových programů McAffee a bezpečnostní společnost Kaspersky vydaly své pravidelné reporty o výskytu bezpečnostních incidentů. Z nich vyplývá, že nárůst různých typů útoků a škodlivého software až o 75 % za první pololetí roku 2020 nemá v historii obdoby.

Prim v obraně proti těmto útokům hrají hlavně služby, které jim aktivně předcházejí. Patří mezi ně například naše řešení FlowGuard Web Protection nebo Infrastructure Protection. Obě jsou technicky založená na prvcích strojového učení. Jak potvrzuje renomovaný sever Fintech News, je to směr, který je budoucností v boji proti DDoS a dalším typům útoků.

Chcete vědět více? Sledujeme aktuální vývoj situace za vás! Vše najdete na našem webu a sociálních sítích. Nebo si s námi sjednejte schůzku a braňte se aktivně.

Přečtěte si více zde:

Sdílejte tento článek na sociálních sítích

Kam dál